Kuchnia otwarta czy zamknięta?

kuchnie na wymiar poznań niemieckie kuchnieProjekty architektoniczne deweloperów w ostatnich latach zakładają zazwyczaj otwarte kuchnie, tj. te połączone z salonem lub/ i korytarzem. Tak jednak wcale byś nie musi w modnej kuchni. Kuchnia to jedno z ważniejszych miejsc w naszym domu, dlatego wybierajmy tę opcję, która odpowiada nam.
Przed podjęciem decyzji o zamkniętej czy otwartej kuchni warto przewidzieć:

  • jak daleko będziemy mieli do kuchni od wejścia do domu (im bliżej tym lepiej – to do kuchni zanosimy najwięcej zakupów),
  • gdzie planujemy jeść – czy w kuchni przewidujemy duży stół, czy urządzamy jadalnię lub kącik ze stołem w salonie. Również ich usytuowanie wpłynie na to, jak daleko będziemy nosili nakrycie stołu.;
  • styl wnętrz – kuchnia otwarta musi być spójna z resztą przestrzeni , zatem z salonem, a często również korytarzem. W takim wypadku oferujemy usługi projektowe dotyczące całej przestrzeni, nie ograniczając się jedynie do kuchni.

Warto pamiętać o rozwiązaniach pośrednich, czyli takim skonstruowaniu kuchni, by udało nam się zasłonić wszystko, czego nie chcemy pokazywać naszym gościom, a jednocześnie nie ograniczać przestrzeni.

Właśnie w takich wyborach pomaga studio mebli kuchennych Koncept2M!

Nowoczesne systemy kuchenne

Mało kto, zlecając projekt kuchni, wyobraża sobie kuchnię bez systemu domykania i hamowania szuflad i szafek, narożnych szafek, wysuwanych cargo czy funkcjonalnych pojemników do segregacji odpadów.

Szuflady
Nowoczesna szuflada to taka, która udźwignie niemal każdy kuchenny ciężar. Oznacza to, że wszystkie sprzęty możemy rozlokować w szufladach i zrezygnować z szafek. Koniec z sięganiem w otchłaniach szaf! Na wyciągnięcie ręki możemy mieć nawet najcięższe garnki czy urządzenia.
Kuchnia cała w szufladach? Czemu nie?

Cargo
Gdzie szafka być nie może, tam cargo będzie idealne. Każdy, kto próbował gospodarzyć w kuchni z wąskimi i wysokimi szafami, wie, jak jest to mało praktyczne. Cargo to wysuwana szafa – niczym ogromny kosz pełen półek lub przegródek pomieści znacznie więcej niż przeciętna szafa, pomoże lepiej uporządkować nawet największe ilości drobiazgów, które będą zawsze w zasięgu ręki.

Szafki narożne
Bezpowrotnie minęły czasy niewykorzystywania cennej przestrzeni kuchennej, jaką są narożniki. Producenci systemów kuchennych proponują obrotowe systemy koszy lub półek lub szafkę „łamaną”, czyli tak skonstruowaną, że wypełnia niedostępną dla ludzkich rąk przestrzeń w głębi szafy. Planując szafkę narożnikową w kuchni, trzeba pamiętać, że najlepiej spełni ona swoją rolę w narożniku bez zlewu. Zlew zabiera przestrzeń dla mechanizmów obrotowych.

Pojemniki do segregacji
Odkąd w naszych domach zaczęła się segregacja odpadów, producenci prześcigają się w praktycznych systemach pojemników na odpady do kuchni. Polecamy zwłaszcza te marki Peka, które są dopasowane do wielkości gospodarstwa domowego, do różnej wielkości szaf. Oferują kilka pojemników, na przykład na jednym wysięgniku zamocowanym w szafce pod zlewem.


Więcej o nowoczesnych systemach dowiedzą się Państwo na stronie koncept2m.pl i w naszym salonie w Poznaniu.

Jak pracujemy?

Zaczynamy od wstępnej rozmowy, na której musimy poznać Twoje preferencje i podstawowe wymiary. Prezentujemy liczne wzorniki materiałów, kolory oraz potencjalne rozwiązania. W naszym salonie przy ul. Hetmańskiej6 w Poznaniu możesz dotknąć, otworzyć, przekonać się na własne oczy, jak wygląda to, o czym piszemy. Na początku rozmawiamy orientacyjnie, podając rząd wielkości wydatków, uzależnionych zwłaszcza od stosowanych materiałów i systemów kuchennych.

Na podstawie ustalonych preferencji przygotowujemy projekt i wizualizację Twojej wymarzonej kuchni. Spotykamy się, by skonfrontować je z Twoimi wyobrażeniami. Wspólnie dopracowujemy detale, wykonujemy specyfikację: dokładnie określamy materiały, uchwyty, systemy.

W naszym zakładzie rozpoczynają się prace produkcyjne, najdalej za kilka tygodni kuchnia zawita u Ciebie w domu (dokładne terminy ustalamy w fazie projektu kuchni). Do tego jednak czasu musimy otrzymać sprzęt AGD (najlepiej, gdy dojedzie do naszego zakładu), Ty zaś odpowiadasz za przygotowanie pomieszczenia kuchni do montażu mebli.

Montaż niedużej kuchni z urządzeniami to zazwyczaj jeden dzień roboczy. Terminy ustalamy zawsze indywidualnie.