Nowoczesne systemy kuchenne

Mało kto, zlecając projekt kuchni, wyobraża sobie kuchnię bez systemu domykania i hamowania szuflad i szafek, narożnych szafek, wysuwanych cargo czy funkcjonalnych pojemników do segregacji odpadów.

Szuflady
Nowoczesna szuflada to taka, która udźwignie niemal każdy kuchenny ciężar. Oznacza to, że wszystkie sprzęty możemy rozlokować w szufladach i zrezygnować z szafek. Koniec z sięganiem w otchłaniach szaf! Na wyciągnięcie ręki możemy mieć nawet najcięższe garnki czy urządzenia.
Kuchnia cała w szufladach? Czemu nie?

Cargo
Gdzie szafka być nie może, tam cargo będzie idealne. Każdy, kto próbował gospodarzyć w kuchni z wąskimi i wysokimi szafami, wie, jak jest to mało praktyczne. Cargo to wysuwana szafa – niczym ogromny kosz pełen półek lub przegródek pomieści znacznie więcej niż przeciętna szafa, pomoże lepiej uporządkować nawet największe ilości drobiazgów, które będą zawsze w zasięgu ręki.

Szafki narożne
Bezpowrotnie minęły czasy niewykorzystywania cennej przestrzeni kuchennej, jaką są narożniki. Producenci systemów kuchennych proponują obrotowe systemy koszy lub półek lub szafkę „łamaną”, czyli tak skonstruowaną, że wypełnia niedostępną dla ludzkich rąk przestrzeń w głębi szafy. Planując szafkę narożnikową w kuchni, trzeba pamiętać, że najlepiej spełni ona swoją rolę w narożniku bez zlewu. Zlew zabiera przestrzeń dla mechanizmów obrotowych.

Pojemniki do segregacji
Odkąd w naszych domach zaczęła się segregacja odpadów, producenci prześcigają się w praktycznych systemach pojemników na odpady do kuchni. Polecamy zwłaszcza te marki Peka, które są dopasowane do wielkości gospodarstwa domowego, do różnej wielkości szaf. Oferują kilka pojemników, na przykład na jednym wysięgniku zamocowanym w szafce pod zlewem.


Więcej o nowoczesnych systemach dowiedzą się Państwo na stronie koncept2m.pl i w naszym salonie w Poznaniu.