Kuchnia otwarta czy zamknięta?

kuchnie na wymiar poznań niemieckie kuchnieProjekty architektoniczne deweloperów w ostatnich latach zakładają zazwyczaj otwarte kuchnie, tj. te połączone z salonem lub/ i korytarzem. Tak jednak wcale byś nie musi w modnej kuchni. Kuchnia to jedno z ważniejszych miejsc w naszym domu, dlatego wybierajmy tę opcję, która odpowiada nam.
Przed podjęciem decyzji o zamkniętej czy otwartej kuchni warto przewidzieć:

  • jak daleko będziemy mieli do kuchni od wejścia do domu (im bliżej tym lepiej – to do kuchni zanosimy najwięcej zakupów),
  • gdzie planujemy jeść – czy w kuchni przewidujemy duży stół, czy urządzamy jadalnię lub kącik ze stołem w salonie. Również ich usytuowanie wpłynie na to, jak daleko będziemy nosili nakrycie stołu.;
  • styl wnętrz – kuchnia otwarta musi być spójna z resztą przestrzeni , zatem z salonem, a często również korytarzem. W takim wypadku oferujemy usługi projektowe dotyczące całej przestrzeni, nie ograniczając się jedynie do kuchni.

Warto pamiętać o rozwiązaniach pośrednich, czyli takim skonstruowaniu kuchni, by udało nam się zasłonić wszystko, czego nie chcemy pokazywać naszym gościom, a jednocześnie nie ograniczać przestrzeni.

Właśnie w takich wyborach pomaga studio mebli kuchennych Koncept2M!